Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

27.09.2018

ZSSK spúšťa bikesharing v BA a KE

AgenturaViaNárodný železničný dopravca, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), sa pustila do projektu požičiavania bicyklov (bikesharingu).

Projekt ZSSK pre Košice:

Pôjde o klasický bikesharing s mechanickými bicyklami a dokovacími stanicami. V Košiciach to bude 210 bicyklov a 15 stanovíšť.

V auguste ZSSK uzavrela s ministerstvom pôdohospodárstva zmluvu na tento projekt o podpore v celkovej výške 580-tisíc eur. Spustenie skúšobnej prevádzky sa predpokladá v marci 2019. Cieľom je spustiť projekt tak, aby bol celý systém v prevádzke počas konania MS v ľadovom hokeji 2019. Okrem ZSSK mali záujem o spustenie bikesharingu v Košiciach aj spoločnosti Antik, BigMedia a maďarská spoločnosť Cycleme.

Projekt ZSSK  pre Bratislavu:

Cestujúcim na linke S 65 zo Senca do stanice Bratislava-Petržalka, začali ponúkať možnosť zapožičania elektrického bicykla, Smart City Bike od spoločnosti Antik, s ktorou ZSSK na tomto projekte spolupracuje.