Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

23.06.2017

WizzAir spojí Košice s Tel Avivom

Potom ako na jeseň 2016 začal prevádzkovať Ryanair pravidelnú linku z Bratislavy do obľúbeného izraelského letoviska Eilat, sa priameho leteckého spojenia s Izraelom dočkali v tomto roku aj v Košiciach.

Potom ako na jeseň 2016 začal prevádzkovať Ryanair pravidelnú linku z Bratislavy do obľúbeného izraelského letoviska Eilat, sa priameho leteckého spojenia s Izraelom dočkali v tomto roku aj v Košiciach. Maďarská letecká spoločnosť WizzAir, ktorá sa postupne udomácňuje na našom trhu bude od júna tohto roku spájať metropolu východu priamo s izraelským Tel Avivom.

            Toto druhé najväčšie mesto Izraela môžeme smelo nazvať „ New Yorkom “ blízkeho východu. Okrem moderného centra mesta a špičkovej gastronómie, ponúka aj teplé Stredozemné more, vybudované pláže a historické skvosty v starobylej prímestskej časti Jaffa. Ak by sa niekomu náhodou málilo, tak blízkosť Jeruzalema alebo Mŕtveho mora je zaručeným lákadlom.  Avšak ako uviedol aj primátor Košíc Richard Raši :   „ Tel Aviv nie je len turisticky atraktívna destinácia, ale aj jedno z najvýznamnejších technologických centier na svete “.  Mal tým zrejme na mysli tzv. Sillicon Wadi. Ide o územie s vysokou koncentráciou hi- tech priemyslu v okolí Tel Avivu kde má umiestnené svoje výskumné a vývojové centrá množstvo svetových spoločností ako napr. Microsoft, Intel, IMB, Facebook, Google alebo Hewlett- Packart. Aby toho nebolo málo, Tel Aviv patrí zároveň medzi top svetové finančné centrá a Tel - Avivskú univerzitu radí prestížny americký týždenník Time k najlepším na svete.

            Výhody priameho leteckého spojenia však nebudú využívať iba Slováci ale ponúka sa tu aj možnosť pre obyvateľov Izraela na návštevu Košíc a okolia, čím bezpochyby prispejú nie len k rozvoju cestovného ruchu, ale otvárajú sa tu pre nich potencionálne nové príležitosti na investovanie či spoluprácu v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu.

            Spojenie Košíc s Tel Avivom bude od 23. júna 2017 pravidelné, každý pondelok a piatok ( počas letného letového poriadku ) a v stredu a sobotu ( počas zimného letového poriadku ). Let by mal trvať približne 3 hodiny a 25 minút. Po pristátí na letisku Bena Guriona sa však treba pripraviť na mimoriadne bezpečnostné opatrenia vďaka ktorým sa toto letisko radí k najbezpečnejším na svete.