Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

12.10.2017

SCA Hygiene bude širší

Slovenská dcérska fabrika švédskeho výrobcu dámskych vložiek SCA Hygiene z Gemerskej Hôrky neďaleko Rožňavy už dnes zamestnáva štvrť tisícky ľudí a dosahuje ročné tržby vyše 210 miliónov eur. 

Chystá sa však na ďalšie rozšírenie svojej výroby. Do nových prevádzok chce zainvestovať až 20 miliónov eur. A prijme aj 70 nových pracovníkov.
Zároveň na to žiada od slovenskej vlády pridelenie investičných stimulov vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške štyroch miliónov eur. Pravda je aj to, že firma je natoľko zisková, že investičný stimul môže byť vyčerpaný celkom rýchlo. Len predvlani totiž zarobila slovenská fabrika takmer 14 miliónov eur a vlani dosiahla zisk až 18,4 milióna eur.
Materská švédska skupina Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA bola založená už v roku 1929. Je jedným z najväčších svetových producentov papierovej hygieny. Skupina je aktívna až v stovke krajín a celkovo zamestnáva 44-tisíc ľudí.