Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

11.02.2019

Prvý elektro carsharing na Slovensku spustili v Košiciach

AgenturaViaKošice sa stali prvým slovenským mestom, v ktorom funguje elektro carsharing. Tento systém slávnostne spustili v sobotu 9. februára, no služba bude reálne dostupná až od pondelka 18. februára. K dispozícii bude 20 elektromobilov. Projekt vznikol v spolupráci distribútora čínskej elektroautomobilky Zhidou, jeho car sharingovej platformy Sharengo a miestnej firmy 4 Sale, ktorá bude službu v metropole Východu prevádzkovať.

Zdieľané autá sa budú používať na základe minútovej tarifikácie, na jednosmerné cesty, za použitia mobilnej aplikácie. Jej základom je mapa, na ktorej klient vidíte všetky momentálne voľné automobily. Na využívanie tejto služby je potrebná registrácia, v rámci ktorej posielate prevádzkovateľovi okrem osobných údajov aj kópie vodičského a občianskeho preukazu a svoju fotografiu. Auto si následne rezervuje a vyzdvihnúť si ho môže v rámci fixne stanovenej zóny - širšieho centra Košíc (ohraničené zo západu Triedou SNP, zo severu Watsonovou ulicou, z východu železničnou traťou a z juhu Jantárovou ulicou). V nej treba auto po skončení jazdy opätovne zaparkovať, hoci jazdiť možno aj mimo nej. Zaparkovať možno na verejných parkoviskách a rezidentských státiach, pričom parkovné používateľ neplatí.