Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

11.10.2017

Plánovaná výstavba Priemyselného parku Veľká Lomnica

Spoločnosti Tatramat a GVM pripravujú v katastri obce Veľká Lomnica výstavbu nového priemyselného parku. 

Nový priemyselný park plánujú firmy postaviť na začiatku obce Veľká Lomnica, v smere od Popradu. V súčasnosti táto plocha nie je využívaná. V minulosti slúžila ako letisko pre pristávanie malých lietadiel. 
Výstavba by mala trvať približne dva roky. Celková výmera navrhovaného priemyselného parku je 56,57 hektárov. Podľa zámeru by malo na ploche vyrásť deväť väčších hál, každá s plochou takmer 11-tisíc metrov štvorcových a 18 menších hál s plochou tritisíc metrov štvorcových. Celá zastavaná plocha v priemyselnom parku má byť 16,84 ha. 
Podľa zámeru malo v Priemyselnom parku Veľké Lomnica nájsť prácu 1470 zamestnancov v troch zmenách. Predpokladané celkové náklady na výstavbu celého areálu sú vyčíslené na 15 miliónov eur. 
Momentálne ešte nie sú definitívne známi konkrétni investori o zriadenie svojich prevádzok v pripravovanom priemyselnom parku, podľa zámeru by však malo ísť o firmy rôzneho zamerania.