Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

14.12.2018

Nová investícia do cestovného ruchu na východnom Slovensku

AgenturaViaLyžiarske stredisko na Kojšovskej holi vzdialené od metropoly východu polhodinu cesty získal súčasný majiteľ v roku 2015. Pred tromi rokmi sa rozhodol stredisko kompletne zrekonštruovať a investovať okolo 13,25 milióna eur. Odvtedy bolo okolo projektu ticho. Momentálne je k realizácii o krok bližšie. Ministerstvo životného prostredia mu schválilo finálny variant, ktorý je možné v chránenom území zrealizovať.

Zmeny sa týkajú novej lanovky, ktorej dolná stanica bude na nižšie položenom mieste ako v súčasnosti, pod obcou Zlatá Idka. Súčasný vrchol starej lanovky bude prestupná stanica, z ktorej sa bude pokračovať novým smerom – až k vrcholu Kojšovskej hole. Celé stredisko zložené z 10 zjazdoviek, s celkovou dĺžkou do 12 km, bude prepojené 11 vlekmi. Maximálna denná kapacita strediska v tejto podobe bude zhruba 3-tisíc návštevníkov, optimálna 2 200 ľudí.

Vlastník strediska zdôrazňuje, že po rekonštrukcii nemá areál slúžiť len na lyžovanie, ale návštevníkov chce lákať celoročne. V pláne má zriadiť bikepark.