Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

10.01.2018

Košické letisko v roku 2017

Z pohľadu konektivity je uplynulý rok 2017 najúspešnejším v histórií letiska Košice, čo znamená, že z metropoly východu ste mohli celoročne odlietať na pravidelných linkách do 9 destinácií v 7 krajinách. Konkrétne sú to mestá Bratislava, Viedeň, Praha, Varšava, Tel – Aviv, Istanbul, Kolín nad Rýnom, Londýn a  Doncaster Sheffield.

Do vyše 500 destinácií po celom svete sa dá z Košíc odletieť na jeden prestup prostredníctvom sieťových aerolínií Austrian Airlines, České Aerolínie, Poľské Aerolínie LOT a Turkish Airlines. Z pohľadu vybavených cestujúcich ide o druhý najlepší rok. V roku 2017 prešlo bránami letiska 496 708 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13,7%, resp. o 60 012 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom a to vďaka historicky najlepšej letnej charterovej sezóne, novým linkám do Kolína a Tel Avivu a dobrým číslam na ostatných pravidelných linkách.