Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

Oznam
Vzhľadom na nezáujem o ďalšiu spoluprácu zo strany Košického samosprávneho kraja, Prešovského samosprávneho kraja, Mesta Košice a Mesta Prešov, sme boli nútení pozastaviť činnosť.

slide

03.05.2019

Bikesharing v Košiciach spustený

AgenturaViaV metropole východu je od dnešného dňa verejnosti sprístupnená služba bikesharingu od spoločnosti Antik. Táto služba je vhodná pre všetkých, ktorí sa potrebujú prepraviť na kratšiu vzdialenosť.

K dispozícii je momentálne 350 bicyklov. K nim pribudnú postupne ďalšie. Približne 350 bicyklov je v súčasnosti v preprave a k dispozícii budú na prelome mája a júna. V lete očakávame ďalšiu dodávku v približne rovnakom počte. Dohromady by malo byť v Košiciach okolo 1000 bicyklov.

Využívanie služby bikesharingu je jednoduché a pozostáva z niekoľkých krokov. Je potrebné vlastniť smartfon a stiahnuť si bezplatnú aplikáciu, ktorá sa volá Antik City Bike. Následne je potrebné vyplniť klasické registračné údaje a uhradiť depozit vo výške 20 eur a minimálny kredit vo výške 10 eur. V aplikácii je potrebné nájsť si najbližší voľný bicykel, prísť k nemu, oskenovať QR kód, ktorý je nalepený na prednej alebo zadnej časti bicykla. Minimálny kredit na jednu jazdu je jedno euro. Systém tak automaticky odomkne čeľusť na zadnom kolese a môžete sa bicyklovať. Bicykle si bude možné požičať a vrátiť v ľubovoľnej mestskej časti.

Prevádzkovateľ, spoločnosť Antik ponúka tri možnosti, ako bicyklovať, ktoré sa odlišujú spôsobom účtovania. Všetky bližšie informácie nájdete na stránke www.verejnybicykel.sk. Krátke informačné video tejto službe si môžete pozrieť tu.