Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

18.12.2018

Agentúra VIA sa zapojila do propagácie Slovenka v Číne

Východoslovenská investičná agentúra sa prostredníctvom svojho člena, ambasádora pre Východnú Áziu Východoslovenskej Investičnej agentúry a zároveň člena predstavenstva, pána Róberta Vinczeho, podieľala na príprave prezentačného videa, ktorého úloha je propagácia Slovenska na čínskom trhu.

Video prezentuje Bratislavu ako destináciu vhodnú nielen pre turizmus, ale aj pre podnikateľské aktivity a nové spolupráce. Metropola Slovenska tak pružne reaguje na rapídny nárast počtu návštevníkov z Číny. Medziročne sa ich návštevnosť zvýšila takmer o 24 %.

Vo videu vystupuje viacero významných hostí, ako veľvyslanec Číny, J.E. Lin Lin, generálny riaditeľ SARIO, Róbert Šimončič, či ambasádor pre Východnú Áziu Východoslovenskej Investičnej agentúry a zároveň aj člen predstavenstva, Róbert Vincze. Video bolo aktívne prezentované na niekoľkých svetových konferenciách ako World Small Town Economy Forum, v rámci China Qingdao Blue Economy International Professionals and Industry-Academia-Research Cooperation Conference a World MICE Day China.

Celé video si môžete pozrieť tu.