55 555 cestujúci LOT-u priletel do Košíc ::
Facebook logo Google plus logo
   sk  en  de
slide

Naše ciele
Tvorba a podpora rozvojových programov zameraných na ekonomické, hospodárske a spoločenské problémy regiónu.

slide

Naše poslanie
Získavanie nových investorov pre Východné Slovensko, zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných občanov, pomoc pri získavaní dotácií z eurofondov.

slide

05.06.2018

55 555 cestujúci LOT-u priletel do Košíc

AgenturaViaNa košickom letisku vystúpil 4. júna na linke poľskej leteckej spoločnosti LOT z Varšavy v poradí 55 555. cestujúci. Poľská letecká spoločnosť LOT začala lietať do Košíc v marci 2016 ako v poradí tretí dopravca s ponukou svojho domovského letiska na prestup cestujúcich z východného Slovenska, do alebo zo zahraničia.

Napriek obavám či bude dosť cestujúcich, sa linka ujala a Varšava slúži ako tranzitné letisko do severnej Ameriky, západnej Európy a do východnej Ázie. Počet cestujúcich výrazne stúpol najmä po tom, čo LOT k skorej raňajšej linke z Košíc a neskorej večernej z Varšavy pridal aj popoludňajší spiatočný let. V súčasnosti je už každým smerom 11 spojov týždenne.

Novinkou spoločnosti LOT sú aj lety do Izraela z poľského Rzeszówa, po tom, čo minulý mesiac maďarský Wizz Air zrušil linku z Košíc do Tel Avivu. Využívajú ich najmä skupiny katolíckych pútnikov do Svätej zeme, ktorí majú na letisko priamy autobusový prípoj z Prešova. V ponuke sú aj lety z Rzeszówa na newyorské letisko Newark, ktoré LOT minulý mesiac otvoril. Hoci sa do New Yorku dá dostať z Košíc s prestupom vo Varšave, rzeszówskej priamej linke dávajú prednosť najmä menej skúsení cestujúci.

AgenturaVia